S bázní a chvěním, uvádějme za skutek své spasení...


kapitola šestá

27. října 2008 v 1:18 | Silarael |  Silarael - Prosím neodcházej
celý článek --->

Venku se rozpršelo.. Hodím na sebe černé kalhoty, poškubanou bundu od Lorda, zavážu glady a vyrážíme ho hledat.. Ve čtvrti kde bydlím to bude docela složité.. Ale myslím že šílené štěně obalené toaleťákem jen tak přehlédnout nejde. Hlavně musíme prohledat každou uličku.. To je mi jasné.. Ale kde to střeštidlo může být ? Celý blok už jsme oběhli 2x.. Ještě mě napadá že by mohl běžet do parku. Všichni jsme udýchaní a na kost mokří.. Běžíme z kopečka po blátě, a čekám kdo z nás nedříve zhučí a sjede se dolů po prdeli.. Pomalu mě dobíhá Janča a Juli je kousek přede mnou.. "Miš… ááááááá" Chtěla mě Janča oslovit, asi ať spomalím.. místo toho ji podjela noha, a sjela po blátě přímo pode mě.. Tak to jsme se právě pěkně vyváleli.. "Super.. pěkně holky.." směje se nám Juli.. naštvaně se zvedám ze země.. prdel mám mokrou a ještě k tomu ještě od bláta špinavou.. Sjedu pohledem Juliho který už objímá Janču a posmívá se mi.. Nepřestává pršet.. Jdu kolem "jezírka" ?? a rozhlížím se po Lordovi.. "Lorde ??" zavolám, a dvakrát zapískám na prsty.. bez odezvy.. jdu dál, a volám zase.. "Lorde!!!" Zase pískám na prsty.. Už slyším štěkání.. Bože.. já toho debila jednou zabiju.. Už ho vidím jak se řítí ze zatáčky.. Ale za ním Vivian a Theon.. Doběhne ke mně.. chytnu ho za obojek a přitáhnu k sobě.. "Ty hajzle!"Zařvu po něm, protože mi povolili nervy… Doběhli Vivian s Theonem.. Theon chytil záchvat smíchu.. "No ha ha.." sejme ho Juli.. Theon se na něj vražedně podívá…"Chcete si vyměnit úsměvy??" Rýpnu do nich.. Vivian nemešká ani chvíli, a gentlemansky si sůndává bundu a podává mi ji.. "Doprovodím tě domů.. chceš ??" Zeptá se mě.. "Jistě děkuji.." Pousměji se na něj… Doma jsme se všichni nasáčkovali do obýváku… Rozdala jsem jim ručníky, uvařila čaj a převlíkla se…Co mě zaráží.. Lord padl u vchodových dveří úplně mrtvý.. "Nemáte hlad??" Zeptala jsem se a popadla do ruky telefon… Přitakali mi jako že to je dobrý nápad… Obědvat dvakrát velkou sýrovou pizzu..
Klukům zkouška nějak padla.. po delším vysvětlováni mi vysvětlili že mají skupinu.. Mno kdo by to čekal.. xDD Rozjela jsem si NTB.. Na ICQ mi Linda píše že může přijet už začátkem prázdnin.. což je za pár dní… "Kdo je ta Linda??" Zeptá se mě Vivian… "kamarádka z Německa…" .. "a co ty máš s německem??" zeptá se Theon pobaveně… "Nic.. jen jsem tak trošku němka…" se na mě podívá jako bych přiletěla z měsíce… "Nepoznal bych to.." pousmál se Juli.. "Díky Díky" xDD Sem prostě musela poděkovat… Sedím uprostřed sedačky a z jedné strany sedí Theon, a z druhé Vivian… Jeden jsou neápadnější než druhý.. Theon dal nenápadně ruku za mě na opěradlo, a pomalu sjel až na rameno.. Vivian ho zase zpražil pohledem, že jsem myslela že mu jednu natáhne.. "Chce ještě někdo kafe??" Zeptala jsem se jich.. Zvedla jsem se ze sedačky a začala sbírat talíře a hrnky.. Na mou otázku nikdo nereagoval.. "Jasne.. tak já postavím vodu aspoň na čaj"… "Pomůžu ti.". zvedl se ze sedačky Vivian a sbíral talířky se mnou… Nic nenamítám.. a odebereme se do kuchyně… Položím skleničky a talířky a skládám je do myčky.. "Měla by sis na Theona dávat pozor.." Řekl Vivian.. a myslím si že víc smutně než bych čekala .. " Jak to myslíš ??" přestala jsem skládat věci do myčky a otočila se k němu… "Strašně rád si s holkama hraje…bavil jsem se s jeho bývalou.. kolikrát zblbne holku tak že ani neví co k němu cítí.. ale má ji…" propadla jsem nenucenému a nepříjemnému úsměvu ve tváři..
"Když ti řeknu že si dám pozor??" ..
"Dělej jak myslíš.."
Jeho výraz v obličeji zůstal stejný… Troufám si říct že vcelku neutrální… Otočila jsem se a dala věci zase do pohybu.. Ze skříňky jsem vytáhla dvě misky.. Do jedné jsem nalila vodu, a do té druhé jsem natrhala na malé kousky rohlík..
"Copak to děláš??" Zeptal se Vivian v celku pobaveně…
"Lordovi oběd…" odpověděla jsem když jsem mu to míchala s tuňákem…
Popadla jsem obě misky a šla přímo proti Vivianovi…
"Lorde !!" Zavolala jsem si ho .. Bohužel bez odezvy… Chudák byl tak utahaný, že ležel, na mé zavolání jen pootevřel oči zastříhal ušima a ani to s ním nehlo.. Položila jsem misky vedlě něj, a šla si zpátky sednout.. Tentokrát ale jinam než mezi ty dva… Za pár dní přiletí Linda… A Dagmar s mými "sestrami " poletí na dvoudenní exkurzi kamsik pryč.. aspoň budu mít klid…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.