S bázní a chvěním, uvádějme za skutek své spasení...


Proč ?

25. října 2008 v 21:49 | Silarael
Proč tento článek ? Proč tato rubrika? Proč na tomto blogu ?
Proč zrovna PPP ???
( Porucha Příjmů Potravy )

Celý článek --->
Slíbenou mám naprostou anonymitu.. tak že pro tento blog můžu být třeba.. Simona.

Rok mého narození je 1992 .. To aby jste si mohli odpočítat, kolik mi zhruba je..

Proč vznikla tahle rubrika, a proč na tomto blogu ?

Adminka tohoto blogu se rozhodla tento blog předělat s tím, že nebude o ní.. ale o ostatních lidech.. O problémech ostatní.. Když jsou na jiných blodzích články s "depresemi ", je nutné aby někde ty deprese byli vyobrazeny články, které napsali skuteční čtenáři..

A když jsem se dozvěděla, že by tu časem zahrnula i rubriku o PPP, napadlo mne toto..


* * * * *


Abych pravdu řekla, není důležité označit se za bulimičku tehdy když si strkáš prsty do krku..

Je důležité si to přiznat, když po jídle přijdou první výčitky svědomí.. Ale to až takové, že další den si nevezmete ani sousto.. Prsty do krku, přijdou na řadu až poději.. Tedy.. tak to bylo alespoň u mne..

Proč jsem začala ? Měla jsem hodně ráda kluka, po kterém by se zbláznila kde jaká bárbína..

A měla jsem "štěstí" .. Začal si se mnou.. Jenže s postupem času sem si vedle něj začala připadat méněcenná.. A co je horší i tlustá... Chtěla jsem být zkrátka pro něj tak dobrá, jako ty bárbíny co na ně na internetu koukal... Bohužel, to se mi nikdy nepovedlo..

Bulimie se v mnohých učebnicích značí tak, že bulimičky chytají záchvaty "žravosti" (odpuste že jsem to nazvala takto.. ale jiný vhodný výraz mne nenapadá), a poté si strkají prsty do krku... třesky plesky.. Život taky není učebnice, a lidé jsou také různí... I když vám někteří řeknou že to nic neznamená, i velké výčitky svědomí a časté hladovky typu.. "dnes nic" nebo "dnes jen ovoce a zeleninu" nejsou úplně v pořádku ...

(Pojídání ovoce a zeleniny je v pořádku... zelenina neobsahuje žádné tuky, a většinou ani cukry.. a co se cukru v ovoci týče, jsou to pro organismus jednoduché cukry, které tělo většinou bez využití opět vyloučí)

Není dobré začínat si s PPP... Protože od bulimie to jde hodně z kopce k anorexii.. A pohled na anorektičku a top modelku je velice rozdílný v tom, že časopisová kráska prošla úpravou vzhledu pomocí počítačového grafika...

Tak proč ničit sama sebe honbou za "krásnou" postavou, když existují obyčejné diety, které nejsou takhle rizikové ???
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Vickki Vectory Vickki Vectory | Web | 25. října 2008 v 21:53 | Reagovat

zajimawy-ja osobne bych diety nedrzela!!ale..

2 Alex Alex | Web | 25. října 2008 v 22:00 | Reagovat

Já myslím že vlastně..člověk s PPP ať už je to anorexie nebo bulimie...nemůže za to.Když si řekne ten dotyčný s PPP proč,většinou si dokáže odpovědět ale bojí se odpovědět okolí..bulimie i anorexie mi sou  docela dost známé...

3 MauZz MauZz | Web | 26. října 2008 v 11:26 | Reagovat

Já mam s váhou problémy asi tak od vždycky... vždycky jsem byla malá, blonďatá a oplácaná a vžycky mě to hrozně štvalo...  ale asi jsem se s tim už smířila, že hubená nikdy nebudu, tak jsem si aspon nechala udelat stylovej uces a trochu se o sebe staram... A i pres tech par kilo navic mam skvelyho, krasnyho. hodnyho pritele kteryho mi vyhubly barbiny zavidi a on se na ne ani nekoukne:)

4 Bulimička - S.blog Bulimička - S.blog | 26. října 2008 v 14:47 | Reagovat

MauZz: jenže né každý má takovéhle štěstí...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.